• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/urunvehizmetler/?ref=bookmarks


TARLADAN SOFRANIZA GELEN DOĞAL LEZZET

KİNOA UNUKİNOA UNU NEDİR ?

Kinoa gluten bulaşmasını engellemek için özenle temizlenmiş hasat makinaları kullanılarak hasat edilir. Tesisimize gelerek makineler yardımıyla dış kabuğundan ayrılan kinoa, her hangi bir acı tat kalmaması için bazı özel işlemlerden sonra öğütülerek un haline getirilir.

KİNOA UNUNU NASIL TÜKETMELİYİZ?

Kinoa ununu unlu mamüllerin tamamında kullana bilirsiniz. Tüketimi ile ilgili tavsiyemiz kinoa ununu diğer unlarla birlikte karıştırarak kullanmanız. Bu şekilde tüketerek tadına daha kısa sürede alışacaksınız (çölyak hastalarıda glutensiz unlarının içerisine ilave ederek tükete bilir.).

KİNOA UNUNUN İÇERİĞİ

Tamamen doğaldır. İçerisinde katkı maddesi ve koruyucu maddeler içermez.

 Yüksek oranda diyet lif içerir. Sizi tok tutar.

Antioksidandır.

Yüksek oranda kaliteli protein ,vitamin ve mineral içerir.

Glisemik indeksi düşüktür.Tahıllardan elde edilmiş ürünlerdeki unlarda glisemik indeks seviyesi yüksektir. Kinoa bir tahıl değildir fakat bir tahıl gibi tüketilir. Kinoa unu şeker hastaları için çok değerlidir.

Kinao unu glutensiz bir un olup çölyaklılar için farklı bir lezzettir. Çölyaklılar için diğer önemli bir konu ise normal glutensiz unlarda kullanılan ham maddeler genellikle yüksek glisemik indeksleri yüksek olduklarından sürekli tüketilmesi durumunda şeker hastalığına sebep olabilmektedir. Bu konuda kinoa unu size çok ama çok yardımcı olacaktır.

SİZDE SAĞLIKLI VE FARKLI BU LEZZETİ MUTLAKA DENEYİN….

Üyelik Girişi
Hava Durumu

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.54937.5796
Euro8.79898.8341
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret2138644