• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/urunvehizmetler/?ref=bookmarks


TARLADAN SOFRANIZA GELEN DOĞAL LEZZET

TÜKETİME HAZIR KİNOA
KİNOA  NEDİR ?

Kısaca anlatmak gerekirse kinoa Güney Amerikalı bir bitki olup ülkemizde sıkça bulunan yabani bir ot olan sirken(kazayağı) nin akrabasıdır. Kinoayı üretme serüvenimizde tam burada başladı. Yabani formu var ise kendiside yetişir dedik ve üretim serüvenine başladık.

Kinoa bitkisinin tohumlarını tüketmekteyiz. Kinoa gluten bulaşmasını engellemek için özenle temizlenmiş hasat makinaları kullanılarak hasat edilir. Kinoa tohumları hasat edildikten sonra tesisimize gelerek önce içerisindeki yabancı maddelerden temizlenirler. Daha sonra dışında bulunan acı kabuk, kabuk soyma makinaları yardımıyla kinoa tohumundan ayrıştırılır. Son olarak ise sınıflama ünitesine gelen kinoa tohumları burada sınıflanır ve paketlenerek siz değerli tüketicilerin sofralarında yerini alır.

KİNOA NASIL TÜKETİLİR ?

Kinao haşlanarak tüketilen bir besindir.

Kısaca haşlama işlemini tarif etmek gerekecek olursa,

Kinoanızı pişirmeden önce durulayarak yaklaşık 1-2 saat ılık suyun içerinde bekletiniz. Daha sonra suyunu süzüp tekrar durulayıp pişirme kabına alınız ve içerisine bir ölçek kinoaya 2 ölçek su ilave ediniz. Kısık ateşte pişiriniz. Suyunu tamamen çektikten sonra karıştırıp kapağını kapatıp 15 dakika bekleyiniz. Kinoanız tüketime hazır. Kinoa ile ilgili sitemizde bir çok yemek tarifi bulunmaktadır. İlk tanışma için bizim favorimiz kinoa kısırı denemenizi tavsiye ederiz.

KİNOANIN İÇERİĞİ 

Tamamen doğaldır. İçerisinde katkı maddesi ve koruyucu maddeler içermez.

 Yüksek oranda diyet lif içerir. Sizi tok tutar.

Antioksidandır.

Yüksek oranda kaliteli protein ,vitamin ve mineral içerir.

Glisemik indeksi düşüktür.Tahıllardan elde edilmiş ürünlerdeki unlarda glisemik indeks seviyesi yüksektir. Kinoa bir tahıl değildir fakat bir tahıl gibi tüketilir. Kinoa unu glisemik indeksi düşük bi,r ürün olduğu için şeker hastaları için çok değerlidir.

Kinao glütensiz bir besin  olup çölyaklılar için farklı bir lezzettir. kinoa unu size çok ama çok yardımcı olacaktır.

Bebeklerin ve çocukların beslenmesinde yüksek oranda potasyum, kalsiyum ve magnezyum içerdiğinden gelişimleri için çok kıymetli bir besindir. Bebeklerde 8. Aydan itibaren gönül rahatlığı ile kullana bilirsiniz.

Hamileler için hamilelik döneminde demir içeriği yüksek olduğundan sıkça karşılaşılan demir noksanlığının çözümünde size yardımcı olur. Kaliteli proteine sahip olması anne karnındaki bebeğin gelişimi içinde çok faydalıdır.

İleri yaşlardaki kişilerde görülen B vitamini, magnezyum gibi noksanlığının giderilmesinde yardımcı bir besindir. Gün içerisinde oluşan yorgunluk ve vücut ağrılarının azalmasında önemli bir etkendir.

SİZDE SAĞLIKLI VE FARKLI BU LEZZETİ MUTLAKA DENEYİN….


Üyelik Girişi
Hava Durumu

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.74687.7778
Euro9.07719.1135
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret2138702