• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/urunvehizmetler/?ref=bookmarks


TARLADAN SOFRANIZA GELEN DOĞAL LEZZET

Anasayfa


     KİNOA İLE TANIŞMA PAKETİ

   
Ürün Kodu : 006
Üretici : PARİON TARIM ÜRÜNLERİ
Fiyat : 85 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
1 KG FA NATURAL KİNOA 1 KG FA NATURAL KİNOA UNU 500 GR FA NATURAL KİNOA TOZU
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

%100yerli %100 doğal olan ürünümüzün tüm üretim izinleri ve akredite kuruluşlartarafından tahliz ve analiz sonoçlarımız mevcuttur. Ürünümüzün bu kadar ucuzasatılmasının sebebi bu kadar faydalı bir ürünün herkese ulaşması ve herkesingönül rahatlığı ile ulaşabilmesi içindir.Maliyet fiyatına dev kampanya kısa birsüreliğine ve stoklar ile sınırlıdır.

Tüm soruve sorunlarınz için www.fanatural.com adresinden bize ve belgelerimizeulaşabilirsiniz.

Kinoatahıl olmayan ama tahıl gibi kullanılan Güney Amerika'daki And Dağları'nda7 binyıl önce İnkalar tarafından yetişen bir bitkidir. Kinoa bir dönem Güney Amerikahalkı İnkaların en önemli besin kaynağıdır. And Dağları'nda yetişen bu bitkininbaşka bölgelerde de yoksul kesimlere hayat iksiri gibi geleceğine inanıldı.Zira kinoa, en zorlu koşullarda bile yetişebilen, çok az suya ihtiyaç duyan birbitki. Hatta ilk hasadı imparator tarafından yapılacak kadar manevi değeriyüksektir. Mayaların uzun ömürlü olması ve bilgeliklerinin farklılığı,meditasyon ve enerji çalışmaları yeni yeni keşfedilmeye başlandı. , besindeğeri keşfedilince son yıllarda çok popüler olmuştur Kinoanın sırrı daböylece ortaya çıktı. Modern tıp kinoayı uzun ve sağlıklı yaşayanları inceleyincedaha da yakından tanıdı. NASA uzaya gönderilen astronotlarınbeslenmesinde kinoa kullanmış, Birleşmiş Milletler 2013 yılını"Kinoa Yılı" ilan etmiştir.

            Kinoagörünümü ve tadı tahıla benzeyen ıspanakgiller familyasına ait bir çeşit otsubitkidir. Etli ve besleyici yaprakları vardır, salkım salkım çiçekler açar vebu çiçekler zengin besin değeri olan minik tohumlara dönüşürler. Yenilen kısmıda bu kurutulmuş boncuk görünümlü minik tohumlardır. Çiğnerken dişe gelendokusu, hafif fındıksı tadıyla damakta hoş bir iz bırakan bir ürün bu. Bazıbaşka malzemelerle harmanlanarak salatası, rizottosu, suflesi yapıldığı gibi,

            Dünyayı besleyen 2temel tahıl türü pirinç ve buğdaydır. Bunlar beslenmede vücudun temelprotein ihtiyacını karşılamaktadır. Pirinç bol miktarda suya ihtiyaç duyan birbitkidir. Küresel ısınmaya bağlı olarak buğday ve pirinç rekoltesindeki düşüş son yıllarda alternatif bitkiler arayışını gündemegetirmiştir. Dünyadaki olası bir tahıl sıkıntısında gübre ve suproblemi olmayan, pirinçten iki kat daha fazla protein içeren ve her türlütoprağa uyum sağlayabilen kinoa alternatif ürün olarak düşünülmektedir.

           And Dağları'nın çevresinde lama bifteğinin yanında garnitür olarak da yeniyor.Şili'den Kolombiya'ya dek uzanan bölgede kinoa  3 bin metreden yüksekkesimleri, serin gündüzleri ve soğuk geceleri seviyor ama aşırı sıcaklara dadayanabiliyor. Amerika'nın keşfinden sonra misyonerler bu bitkiyi"Hıristiyanlar'a zararlı" diyerek yasaklamış, hatta onuyetiştirenleri yargılayıp idam etmişlerdi. Zaman içinde 'İnka pirinci' olarakkabul gören Amerika kökenli patates bitkisinden farklı olarak, kinoayı, Avrupahiç sevmedi. Oysa, Bolivya'nın sol eğilimli devlet başkanı EvoMorales, kinoayıkapitalizmin fastfood beslenme rejimine karşı adil ve dürüst bir model olaraksunmayı ve 2000'den bu yana ikiye katladığı kinoa üretiminin üçte ikisinedünyada pazar bulmayı başardı

 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
İl
Adres
T.C. Kimlik No
Vergi Dairesi / No
Sipariş Miktarı
Mesaj
 
 
 
Üyelik Girişi
Hava Durumu

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.74687.7778
Euro9.07719.1135
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret2138701